Pryč ze závodu

Majky 02.01.2011
Pane doktore, s tímhle musí souhlasit každý, kdo má alespoň minimální teoretickou finanční gramotnost. Problém je ale v tom, že u většiny populace zůstává jen u té teorie. Touha mít hodně peněz hned je potom žene k uzavírání "výhodných" úvěrů. V anketě klikne na ANO, vnitřně je uspokojen, že není finanční negramota a jde se podívat která banka nabízí konsolidaci dluhů, aby místo 10 000,- platil 6 000,- a že by utáhl platit ještě něco dalšího, menšího, protože si potřebuje koupit novou plazmu.
Mluvím z vlastní minulosti (zkušenosti) a změna vlastních návyků vyžadovala obrovskou spoustu úsilí a energie. Sám jsem si naplánoval cestu na vnější okruh. I když to bude cesta dlouhá, věřím, že se z toho krysího závodu dostanu.
Na Vašich stránkách nacházím cenné informace ale dnes jsem byl překvapen touto větou: když někdo jako zaměstnanec vydělává třeba 50.000,- či 80.000,-Kč měsíčně.
Vím, že to je příklad, je tam to slůvko třeba, ale zajisté i Vy uznáte, že pokud tohle přečte člověk řadící se k průměru, jen se rozčílí, mysl se mu zatemní nad výší sumy a není schopen dál přijímat jakékoli další informace. Myslím, že by bylo vhodnější držet se reálných čísel.
Tohle je můj názor a věřím že pro Vám poslouží jako zpětná vazba.

Přidat nový příspěvek