Moje vize 2012

01.01.2012 12:05

Věřte nebo ne, v roce 2012 se budou dít velké změny, celospolečenské i ekonomické, a to jak v naší malé zemi, tak i v celé Evropě. Dovoluji si vám dnes, 1.1.2012, předložit malou vizi tohoto velmi důležitého roku. Již v roce 2011 bylo zřejmé, že se jak s naší zemí, tak i s celou Evropou, něco děje a že jsme na pomyslné křižovatce. Jde o volbu. A ta volba je na nás všech bez vyjímky.

Sotva pár dní před začátkem nového roku odešel velký muž, který inspiroval miliony lidí u nás i po celém světě a jež se stal symbolem revoluce zemí východní Evropy. Možná jsme na něj během posledních let již většina lidí tak trošku pozapomněli a již nebylo třeba, pro jiné věci a starosti, si jeho myšlenky a především události roku 1989 připomínat. Díky jeho odchodu a díky jeho příběhu a vlastně díky příběhu nás všech, který začal před 23 lety, se řada lidí v roce 2012 rozpomene na to, o co nám během onoho cinkání klíči vlastně šlo. Nešlo jenom o to mít plné žaludky a žít si v klidu a míru a mít možnost si koupit cokoliv se nám zachce. Šlo o víc. A celá naše společnost a nebo její většina si to bude v roce 2012 více uvědomovat. Díky bohu za toto uvědomění.

Problémem naší země je paradoxně příliš velký úspěch a stabilita. Tedy alespoň ve světovém kontextu. Věci již ale dospěly příliš daleko a není možné nadále postupovat stejným způsobem. Problémem našeho státu nejsou příliš velké daně. Ani v nejmenším. Jádro problému je jinde. Jde o přerozdělování těchto na daních vybraných peněz. Čím více se jich přerozděluje, tím větší je to lákadlo. Problémem této země je to, že se zde nejméně třetina veřejných prostředků rozkrade a padne na korupci, případně nesmyslně utratí. To ale ohrožuje celý systém a to zejména psychologicky a morálně. Když totiž platíte jako občan či firma poctivě daně a následně vidíte, jak je skupiny elit rozkrádají a dokonce můžete říci konkrétní jména těchto zázračně zbohatnuvších lidí, ztrácíte víru ve spravedlnost a ve férovost této "hry". Tak se potom ale nedivme, že lidé a firmy čím dál více a častěji převádějí své peníze do zahraničí, že v ČR již firmy neplatí daně a raději zakládají svá sídla v k jejich penězům přívětivějších zemích. A ujišťuji vás, že v dnešním světě je tak snadné přesouvat kapitál či celé společnosti a to pozoruhodně rychle. Nemohu se také ubránit přesvědčení, že z rozkrádání veřejných prostředků se stal v této zemi samostatný obor. Ze všeho nejhorší je ovšem to, že lidé, díky takto "zažrané" korupci, přestávají věřit na úspěch či přestávají být motivováni k práci či podnikání. A toto je psychologicky ještě mnohem horší než fakt, že se třetina peněz rozkrade resp. zmizí u kmotrů, politiků, úředníků či pseudopodnikatelů. Toto všechno si budou lidé v roce 2012 ještě více uvědomovat a vznikne poměrně velký celospolečenský tlak na změnu tohoto již dále neudržitelného a nebezpečného trendu. A je to více než nutné. Odstraňte v naší zemi korupci a rázem máte z ČR evropského ekonomického tygra!

Lidé v této zemi na demokracii nadávají kudy chodí. Ve skutečnosti však většina z nás stále věří, že je to v tento okamžik a stále ten nejlepší společenský systém z možných a doposud známých. A tak na ní nepřestanou věřit a ještě dají demokracii šanci. A budou to zkoušet jak s novými politiky, tak i s novými stranami. 

V naší zemi vznikne v roce 2012 nová silná politická strana. Ostatně výše uvedené body tomu jenom nahrávají. Již nyní na jejím vzniku pracuje jeden z nejznámějších a nejvlivnějších lidí v této zemi a již nyní má velkou podporu. Pokud tedy tento manažer a selfmademan nepodlehne pokušením, vyhne se nastraženým pastem, odolá pokusům zavedených struktur o zkompromitování jeho osoby a především bude se v roce 2012 i nadále řídit tím co veřejně hlásá, má nová strana velkou šanci na úspěch. Ani to všechno však nemusí stačit. Pokud chcete skutečně změnit poměry v této zemi k lepšímu, potřebujete vytvořit silnou stranu, která získá důvěru velké části národa a získá ve volbách 20-50% hlasů. Něco takového může iniciovat jeden člověk, ale sám to nemůže v žádném případě dokázat. Pokud se tedy v roce 2012 podaří založit tuto novou stranu, bude potřeba inspirovat a získat pro aktivní práci poměrně velký počet lidí. Hovořme o nejméně tisícovce lidí, kteří budou ochotni intenzivně pracovat pro dobro nás všech, kteří na sebe vezmou odpovědnost a především, musí to být co možná nejvíce čestní a schopní lidé. Vím jak moc je to těžké, ale ega musejí jít stranou. Musí to být z velké části lídři ze svých oborů, úspěšní lidé, kteří již v životě něco dokázali. Podaří se něco takového? Věřím, že ano. A již to začalo koncem roku 2011.

Společenské a ekonomické změny v naší zemí jsou, i díky posledním čtyřem nesnadným rokům, nevyhnutelné. Naštěstí si lidé v poslední době uvědomují, že mají velkou moc věci změnit. Proces emancipace naší společnosti bude pokračovat i v roce 2012. V demokracii to nejsou lidé, kteří by se měli bát vlády. To vláda by se měla bát lidí. A je to tak správně. 

Na rozcestí stojí nakonec celá Evropa. Večírek skončil již v roce 2011 a v roce 2012 se situace ještě vyhrotí. Evropa usnula na vavřínech. Pokud se nepodaří pomyslná obroda, morální, společenská i ekonomická, v následujících letech a desetiletích bude Evropa, a to vám mohu zaručit, konkurencí ze západu a východu převálcována potupným způsobem. Morálně, ekonomicky i demograficky (počtem lidí). V roce 2012 bude třeba se vrátit ke kořenům a podívat se na to, jak celá Evropa, EU i jednotlivé země fungují. Není možné se dlouhodobě zadlužovat a myslet si, že nenastane čas splácení dluhů. Není možné očekávat či spoléhat na to, že to snad zaplatí naše děti za 20 či 30 let. Tedy pokud nechceme, aby nás naše děti jednou proklínaly. Problém Evropy se nakonec velmi podobá problému České republiky. Není možné se beztrestně notoricky zadlužovat. Není možné polovinu peněz rozkrást a "obětovat" korupci. Není možné, aby polovina lidí pracovala jako "přerozdělovači" veřejných prostředků a úředníci a byrokrati, které ve skutečnosti nikdo nepotřebuje a jenom vysávají celý systém a vytváří se tak uměle zaměstnanost. Vždyť základní organizační a ekonomická pravidla a principy fungují stejně v případě měst, krajů, zemí i celé EU. Podívejme se na to jak funguje rodina či dlouhodobě úspěšná firma. Princip je stejný a Evropa i jednotlivé země nejsou nic jiného, že pomyslná rodina či firma. Platí zde stejné zásady. Platí zde stejná ekonomická pravidla.

Když se v roce 2012 i v dalších letech podaří alespoň z větší části všechny tyto změny a zkoušky, nastane v naší zemi i v Evropě tak očekávaný blahobyt a prosperita a to s optimistickým výhledem ve střednědobém horizontu. Pokud ne, nastanou těžké časy. Zůstávám, přes to všechno, optimista. Bude ale třeba přiložit ruku k dílu a v tomto případě jsme všichni na stejné lodi. To mi věřte.

Jak vidíte rok 2012 vy? Souhlasíte s touto vizí či předpovědí? Vidíte věci jinak? Napište mi na emal jhy(z)jhy.cz

MUDr.Jan Hýsek, Hradec Králové

 

Využíváme První CZ reklamní systém pro podnikatele a investory CzechNet.org.

Přidat.eu záložku

Diskusní téma: Moje vize 2012

Otvírejme dveře pravdě dokořán.

Milan Maček 25.01.2012
Honza to napsal skvěle. Podporuji ho a jen připomínám, že si naši budoucnost a také budocnost našich dětí musíme řešit sami. Rozbourejme současné struktury neodpovědných a dejme v blížících se krajských volbách hlas těm, kteří se chtějí vzepřít všem šlendriánům, které nás obtěžují a valí na nás dluhy astronomických rozměrů. Docílíme to jen v případě, že je zbavíme mandátů a dáme důvěru těm, co netrpí slepotou, umí popsat problémy a znají řešení ke prospěchu nás všech.

Paradni clanek

Martin Vagner 02.01.2012
Vas nazor me prijde perfektni.Kez by to tak dopadlo.Drzim cele nasi republice palce.Clanek si dovolim vytisknou a vystavim jednu kop samozrejme pod vasim jmenem u nas v praci.Jeste jednou diky.

Re: Paradni clanek

Hýsek 04.01.2012
Děkuji Vám. Psal jsem to za A) bez nějakých osobních ambicí B) bez vlastní autocenzury přesně jak to cítím a vidím, snad to bylo poznat.

Přidat nový příspěvek

Politika

04.07.2012 01:38
Východočeši odstupují z kandidátky   Využíváme První CZ reklamní systém pro podnikatele a investory CzechNet.org.
27.05.2012 02:34
Video najdete zde.   Komentář Jana Hýska: Nejlepší Máte slovo s Jílkovou jaké jsem zatím viděl. Moc jsem se bavil. Mach pláče na špatném hrobě. Jílkové se to vymyká trošku z rukou. Doležal je v pohodě a se všemi by nejraději zahulil. Poslanec Laudát (ODS, TOP09 a tak dále) je mi...
10.05.2012 10:53
  Vážené sympatizantky, vážení sympatizanti, iniciativa ANO 2011 si vás jménem svého předsedy Andreje Babiše dovoluje pozvat na setkání, které se uskuteční ve středu 16.května 2012 od 17:00 hod. v sále Artkino CENTRÁL, Karla IV. 774, 500 02 Hradec Králové   Na setkání vás tým...
06.05.2012 23:38
Zveme Vás na setkání s Andrejem Babišem a týmem ANO 2011 v Královéhradeckém kraji. Termín: 16.5.2012 17:00h Místo: Artkino CENTRÁL, Karla IV. 774, 500 02 Hradec Králové Kapacita sálu: 385 míst Akce je určena pro sympatizanty z Hradecka, Jičínska, Trutnovska, Náchodska, Rychnovska, ale...
01.05.2012 20:18
JH (TOP09): ČSSD představila svůj program pro krajské volby - referendum o budoucnosti vlády. S fungováním krajů to má společného asi tolik, co před čtyřmi lety referendum o poplatcích u lékaře. Poznal někdo v kraji nějakou změnu "když Bradíka vystřídal Franc"?   Hýsek: Krásné. Tu info...
23.04.2012 02:08
(19.4.2012    prvnizpravy.cz    str. 0   z domova) Populární moderátor Jan Kraus i spisovatel Michal Viewegh se postavili bulvárnímu deníku a stojí za názory miliardáře Andreje Babiše. Podle vyjádření populárního moderátora a showmana Jana Krause ale...
08.04.2012 21:31
Vždycky jsem věru "toužil" propracovat se do exotopedia.org a to v souvislosti s Ing.Kusákem. No, nejsem tam věru sám. Alespoň je ta story lépe popsaná a lidé si mohou dát pozor...    Využíváme První CZ reklamní systém pro podnikatele a investory CzechNet.org.
14.02.2012 01:08
Kauza ABD Invest (zimní stadion) je již Hradečanům asi důvěrně známa. Mimochodem, projděte si web ABD invest s.r.o., je to skutečně zábavné a velmi důvěryhodné, například klikněte na kontakt. S firmou ABD Invest ale podivnosti na radnici nekončí. Věřte nebo ne, radnice se chystá najmout si jako...
01.02.2012 01:16
Je skutečně velmi milé, když vám někdo, kdo šéfuje tisícovkám zaměstnanců, řekne vážně, že vás je na hejtmana škoda. Jenom se o nějakou takovou kandidaturu ani v nejmenším nepokouším. Alespoň prozatím ne.   Využíváme První CZ reklamní systém pro podnikatele a investory CzechNet.org.
07.01.2012 05:46
Neformální a neoficiální! skupinu Podporujeme ANO 2011 Hradec Králové na Facebook najdete zde. Zapojte se do diskuse. Jan Hýsek, sympatizant ANO2011   Využíváme První CZ reklamní systém pro podnikatele a investory CzechNet.org.  
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>